6 اشتباه رایج فروشندگان لباس در تولید محتوا

اشتباهات محتوای فروشندگان لباس
(امتیاز 4.8 از 6 رای)
4.8/5
  • اگر از شبکه‌های اجتماعی برای به اشتراک گذاشتن زندگی خود استفاده می‌کنید، ممکن است چند لایک و کامنت بگيريد ولی مشتری جذب نمی‌کنید! زیرا محتوایی با مضمون فروش نمی‌گذارید.
  • اگر فقط محتواهایی در مورد فروش بگذارید، ممکن است مثل یک ربات فروشنده به نظر برسید.

در هر دو حالت شما مخاطبانتان را از خود می‌رانید.

پس شرط افزایش فروش با تولید محتوا، فقط انتشار محتوا نیست! باید یکسری نکات را رعایت کنید و از یکسری اشتباهات پرهیز کنید!

شما باید با تولید محتوای مناسب، در مرحله اول مخاطب جذب کنید، سپس اعتماد او را جلب کنید تا تبدیل به مشتری شما شود. اگر شما با تولید محتوای نامناسب، در مسیر مخاطب پیام‌های مناسب قرار ندهید، فرصت را از دست می‌دهید.

در این مقاله به بررسی اشتباهات رایج در تولید محتوا برای فروش لباس می‌پردازیم تا بتوانید محتوای مفید تولید کرده و ترافیک و فروش را افزایش دهید.

1. گهگداری پست گذاشتن

استمرار کلید موفقیت شماست. اینکه یک محتوا منتشر کنید، مدتی غیب شوید و دوباره در زمان دلخواه محتوا منتشر کنید، کمکی به شما نمی‌کند!

 قطعا این کار برای پلتفرمی (اینستاگرام، سایت، یوتیوب، آپارات و …)  که استفاده می‌کنید هم خوشایند نیست. هدف هر پلتفرم اجتماعی این است که کاربر را مدت طولانی در شبکه خود نگه دارد.

اگر شما به عنوان یک تولید کننده، با درگیر کردن مخاطب و استمرار در تولید محتوا به پلتفرم کمک کنید، پلتفرم نیز با نشان دادن محتوای شما به افراد بیشتر به شما جایزه می‌دهد. که این به معنای بیشتر دیده شدن برند شماست.

2. بمباران محتوا بدون استراتژی

انتشار محتوا صرفِ انجام وظیفه، فقط انرژی شما را می‌گیرد و هیچ سودی ندارد. هر محتوایی که منتشر می‌کنید باید هدف مشخصی داشته باشد مانند شناخت، تعامل و یا فروش. برای درک بیشتر این سه هدف، مقاله بازاریابی محتوا را بخوانید.

3. پیام اشتباه در زمان اشتباه

مطمئن شوید قبل از شروع حراج و فروش، مخاطبان شما برای آن آماده هستند. منظور من دقیقا چیست؟؟! وقتی غریبه‌ای پست‌های شما را در رسانه‌های اجتماعی می‌بیند، همان لحظه برای خرید اقدام نمی‌کند.

مردم از شما خرید نمی‌کنند مگر اینکه  برند شما را بشناسند و یا درمورد آن بازخورد‌های زیادی دیده باشند. پس درمورد محصولات خود با غریبه‌ها صحبت نکنيد. باید اول با محتواهای مفید، مخاطب را با برندتان آشنا کرده و اعتماد او را جلب کنید.

4. مدام در مورد خودتان محتوا تولید کردن

اطلاع از سبک زندگی شما (lifestyle) هر از گاهی می‌تواند جالب باشد؛ ولی هر روز محتوا گذاشتن درمورد آن برای مخاطبانتان ارزشی ندارد. آنها به خودی خود درگیر زندگی شخصی خودشان هستند و فقط به محتواهایی علاقمند هستند که برای آنها، سرگرم کننده و یا مفید باشد.

به برنامه تلویزیونی مورد علاقه خود فکر کنید. هر شبکه، برنامه مختص خود را دارد ولی شما از بین آنها برنامه مورد علاقه خود را انتخاب می‌کنید و باقی برنامه ها را تماشا نمی‌کنید.

همین وضعیت بین شما و مخاطبانتان نیز حاکم است. هر یک از رقبای شما،برنامه مختص خودشان را دارند، شما چه کاری انجام می‌دهید تا مخاطب، برنامه ی شما را از بین آنها انتخاب‌ کند؟

5. انتشار محتوا فقط برای فروش

اگر شما نیز فقط محصول خود را پست می‌کنید و پيشنهاد خرید می‌دهید؛ چرا باید شما را انتخاب کنند؟ شما کنار یک فروشنده در پاساژ می‌ایستید یا سعی می‌کنید از او دور شوید؟

دقت داشته باشید منظور این نیست که اصلا در مورد فروش محصول صحبت نکنید! منظور این است که اعتدال را رعایت کنید. نباید همه محتواهای شما صرفا با هدف فروش منتشر شود. به عنوان مثال باید در بخشی از محتواهایتان به مخاطب اطلاعات مفید بدهید و به او کمک کنید.

6. تلاش برای حضور در همه شبکه‌ها

سعی برای حضور در همه ی پلتفرم ها شروع سردرگمی و خستگی برای شماست. در عوض سعی کنید یک پلتفرم را انتخاب کنید و همه تلاش خود را روی آن متمرکز کنید. زمانی که به خوبی از پس آن برآمدید به سراغ بعدی برويد.

اگر به برندهای بزرگ نگاه می‌کنید و حضور فعال آن‌ها را در همه شبکه‌‌های اجتماعی مشاهده می‌کنید به این دليل است که تیم بزرگ و بودجه‌ی کلانی دارند. پس خودتان را با آن‌ها مقایسه نکنید.

با توجه به موارد فوق، اشتباهات خود را پیدا کنید و سعی کنید این اشتباهات را برطرف کنید.

به نظر شما چه اشتباه دیگری در تولید محتوای فروشندگان لباس وجود دارد؟

به این مقاله امتیاز دهید
(برحسب میزان رضایت خود از محتوای این مقاله، به آن از 1 تا 5 ستاره دهید)

امتیاز 4.8 از 6 رای

اولین نفری باش که امتیاز خودت رو ثبت می‌کنی!

جدیدترین مقالات
پرسش و دیدگاه

پس از بررسی سریع و پاسخگویی توسط کارشناسان، به شما اطلاع‌رسانی می‌گردد.

اشتراک در
اطلاع‌رسانی به من هنگامی که :
guest
0 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
دیدن تمامی دیدگاه‌ها
جدیدترین مقالات

5 مقاله اخیر از این قسمت برای شما در دسترس است

حذف زبانه راهنما (Help Tab) از بالای پیشخوان مدیریت وردپرس
حذف زبانه راهنما از بالای پیشخوان مدیریت وردپرس
حذف آیتم‌ها از نوار مدیریت وردپرس
حذف آیتم‌ها از نوار مدیریت وردپرس
نصب وردپرس روی هاست سی‌پنل در 5 دقیقه!
نصب وردپرس روی هاست سی پنل
گراواتار چیست؟ + آموزش گام به گام ثبت‌نام در Gravatar و ساخت تصویر پروفایل وردپرس
افزونه چیست؟ + نکات مهم در مورد افزونه‌ها
فهرست
Search